Pokoje gościnne "Justyna"
Podlesice 34
42-425 Kroczyce
tel.: 34 315 50 28
tel. kom.: 694 901 602
noclegi
Baza noclegowa baza meteor24.plnoclegi Podlesicekwatery prywatne PodlesicePokoje Gościnne Justyna
MENU >
Atrakcje regionu

Dzięki swojemu położeniu i  bazie noclegowej Podlesice są miejscem, gdzie można w bardzo urozmaicony sposób spędzić wolny czas.

Równocześnie to miejscowość optymalnie położona na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, skąd można szybko dojechać do jej najbardziej znanych miejsc. W zakładce "Kontakt i dojazd", sprawdz przykładowe odległości.  

W Podlesicach znajduje się miedzy innymi Góra Zborów- najwyższe wzniesienie Jury Krakowsko-Częstochowskiej (462 m.), które jest znakomitym punktem widokowym.

Góra Zborów jest uznana za rezerwat przyrody.

Na zboczach Góry Zborów znajdują się skałki o wysokości do 30 metrów, których ściany pokryte są gęstą siatką dróg wspinaczkowych.

Tuż obok Gory Zborów mieści się Jaskinia Głęboka, o długości 160 m., udostępniona do zwiedzania przez turystów.

Ze względu na dużą liczbę skałek wapiennych w bezpośrednim sąsiedztwie wsi, Podlesice są jedną z kilku wspinaczkowych stolic Polski. W samej wsi znajdują się siedziby kilku szkół wspinania oraz siedziba Grupy Jurajskiej GOPR.

Podlesice są również miejscem atrakcyjnie położonym ze względu na zwiedzanie okolicznych ruin zamków. W pobliżu naszej miejscowości znajdują się ruiny zamków w Morsku – 1km, Zamek w Mirowie, Zamek w Bobolicach oraz w Ogrodzieńcu – Podzamczu. Nieco dalej są położone ruiny zamków w Olsztynie, Smoleniu, oraz pałac w Pilicy.

Na zamku w Ogrodzieńcu w sezonie letnim są organizowane liczne happeningi i pokazy rycerskie, a nieopodal zamku znajduje się park linowy.

W okolicy Podlesic czekają również na turystów liczne możliwosci uprawiania sportu i rekreacji. Oprócz wspinaczki, jest dostępnych wiele szlaków rowerowych oraz szlaków do wędrówki pieszej (Szlak Orlich Gniazd, Szlak Zamonitu, Szlak Kroczycki). Pobliskie stadniny dają okazję do uprawiania jazdy konnej zarówno na miejscu, jak i w terenie.

 

Liczne lasy, w których bezpośrednim sąsiedztwie jest polożone nasze gospodarstwo, stwarzają turystom okazję oddania się spacerom i grzybobraniu.

Latem można ochłodzić się kapielą w jednym z niedaleko usytuowanych akwenów (Dzibice, Przylubsko, Siamoszyce), skorzystać z wypożyczalni sprzętu wodnego, uczestniczyć w spływie kajakowym lub spróbować złapać rybkę na jednym z zalewów.

 

 

 

 

Dla osób pragnących spojrzeć na nasze piękne okolice z lotu ptaka, interesującym odkryciem może być podróż po jurajskim niebie balonem, w towarzystwie licencjonowanych przewozników.

 

 

 

Natomiast zimą polecamy gościom skorzystanie z pobliskich wyciagów narciaskich (Morsko,  przeznaczonych dla narciarzy zarówno początkujacych, jak i tych zaawansowanych. Najbliższy z wyciągów – Morsko – znajduje się jedynie ok.1km od naszego gospodarstwa. Na miejscu jest możliwość wypożyczenia sprzętu narciarskiego. W odleglosci ok. 13 km znajdują się kolejne stoki narciarskie - w Cisowej i w Smoleniu.

Poniższy film przedstawia w skrócie największe atrakcje na szlaku Orlich Gniazd, czyli w naszej okolicy. Miłego oglądania i słuchania :) (czyta Krystyna Czubówna)